Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dzień papieski w Lublinie

W tym roku Dzień Papieski upływa pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Dialogu". Większość towarzyszących wydarzeń zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Wśród nich znajdują się m.in. konkurs literacki, konferencje oraz nowatorskie warsztaty chóralne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 11-13 października 2013 roku w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Poprowadzi je Jadwiga Widelska-Sieroń, dyrygentka Żeńskiego Warszawskiego Chóru „Harfa” i akademickiej scholii św. Anny, członkini chóru Warszawskiej Opery Kameralnej. 12 października chór wystąpi podczas Mszy św. i czuwania o 18:00 w kościele pw. Św. Rodziny, a następnego dnia o  12:00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Zwieńczeniem Dnia Papieskiego będzie Msza święta w katedrze lubelskiej, w niedzielę 13 października o 17.00. Ponadto, w obchody wpisze się organizowana po raz trzeci na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, 24-25 października, międzynarodowa konferencja „Lubelskie Dni Personalizmu”, której hasłem przewodnim w tym roku jest „Osoba i personalizm w refleksji Karola Wojtyły/Jana Pawła II”.

Warto podkreślić również, że już po raz trzeci Centrum Jana Pawła II, rozpoczęło rekrutację do Funduszu Stypendialnego im. Abpa Józefa Życińskiego „Świadkowie Bożego Piękna”. W roku szkolnym 2013/2014 Centrum planuje objąć programem pomocy 65 stypendystów. Potrzeba na ten cel ok. 80 000 zł.
Więcej informacji można znaleźć w serwisie informacyjnym Centrum Jana Pawła II – www.cjp2.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma