Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dzień papieski w Lublinie

W tym roku Dzień Papieski upływa pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Dialogu". Większość towarzyszących wydarzeń zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Wśród nich znajdują się m.in. konkurs literacki, konferencje oraz nowatorskie warsztaty chóralne dla młodzieży i dorosłych, które odbędą się 11-13 października 2013 roku w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Poprowadzi je Jadwiga Widelska-Sieroń, dyrygentka Żeńskiego Warszawskiego Chóru „Harfa” i akademickiej scholii św. Anny, członkini chóru Warszawskiej Opery Kameralnej. 12 października chór wystąpi podczas Mszy św. i czuwania o 18:00 w kościele pw. Św. Rodziny, a następnego dnia o  12:00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Zwieńczeniem Dnia Papieskiego będzie Msza święta w katedrze lubelskiej, w niedzielę 13 października o 17.00. Ponadto, w obchody wpisze się organizowana po raz trzeci na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, 24-25 października, międzynarodowa konferencja „Lubelskie Dni Personalizmu”, której hasłem przewodnim w tym roku jest „Osoba i personalizm w refleksji Karola Wojtyły/Jana Pawła II”.

Warto podkreślić również, że już po raz trzeci Centrum Jana Pawła II, rozpoczęło rekrutację do Funduszu Stypendialnego im. Abpa Józefa Życińskiego „Świadkowie Bożego Piękna”. W roku szkolnym 2013/2014 Centrum planuje objąć programem pomocy 65 stypendystów. Potrzeba na ten cel ok. 80 000 zł.
Więcej informacji można znaleźć w serwisie informacyjnym Centrum Jana Pawła II – www.cjp2.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama