Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czy dzieci z Lubelszczyzny są głodne?

To niewiarygodne, ale głód także dzisiaj zagląda w oczy dzieciom i dorosłym. Podczas Dnia Walki z Ubóstwem w Lublinie osobom ubogim rozdawano żywność.

Pieczywo i inne wyroby piekarnicze rozdają pracownicy lubelskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Akcję wspierają lubelscy i podlubelscy piekarze w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Ubóstwem. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku.

- Zauważamy, że potrzeby są bardzo duże w naszym mieście, więc jednocześnie apelujemy o przekazywanie żywności dla potrzebujących - mówi Alicja Dunin z lubelskiego PCK.

W całej Polsce 700 tysięcy dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Według danych GUS w naszym regionie 12 proc. osób żyje na skraju ubóstwa. Zarówno PCK, parafie i stowarzyszenia katolickie prowadzą świetlice środowiskowe na wsiach i w miastach, gdzie dzieci mają szansę zjeść posiłek, na który nie mogą liczyć w swoim domu.

- Często się zdarza, że dzieci przychodzą do szkoły bez śniadania. To nie do pomyślenia - mówi pani Małgorzata, nauczycielka w szkole podstawowej. - Potrzeba dożywiania wynika nie tylko z etapu rozwoju naszych podopiecznych, ich trybu życia, ale również z ich sytuacji rodzinnych. Powszechnie wiadomo, że wzmożony wzrost i rozwój organizmu dziecka związany jest z wysokim zapotrzebowaniem na składniki odżywcze - mówi Paulina, wolontariuszka w świetlicy Agape w Lublinie.

Akcja rozdawania pieczywa prowadzona jest w biurze PCK przy ulicy Puchacza w Lublinie. Tam można codziennie przynosić trwałą żywność dla potrzebujących. - Żywność wydawana jest u nas dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki - mówi Maciej Budka, dyrektor lubelskiego PCK.

                                                                                           

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma