Nowy numer 28/2018 Archiwum

Aktywni obywatele gminy Kamień

Spotkanie wpisuje się w Europejski Rok Obywateli. Założeniem organizatorów było pobudzenie mieszkańców gminy do oddolnych inicjatyw obywatelskich.

W ramach trwającego Europejskiego Roku Obywateli kobiety z gminy Kamień w powiecie chełmskim zorganizowały spotkanie dla mieszkańców kilku okolicznych gmin.

Gościem specjalnym była posłanka Genowefa Tokarska, która wystąpiła z wykładem: „We wsi siła – jak wykorzystać ten potencjał”. Podczas swojego wystąpienia podkreśliła znaczenie rolnictwa dla polskiej gospodarki. – Rolnicy żywią i – dodam jeszcze – bronią nasz kraj przed kryzysem. To dzięki naszemu rolnictwu PKB nie spadło poniżej zera – powiedziała Tokarska.

Zdaniem obserwatorów, mieszkańców wsi cechuje duża nieufność, a to stanowi problem dla rozwoju i przedsiębiorczości. – Tylko inicjatywy oddolne, obywatelskie mają szansę powodzenia w dzisiejszych realiach – podkreśliła prelegentka. Zachęcała jednocześnie do zrzeszania się w stowarzyszenia i spółdzielnie oraz do tego, by rolnicy uczyli się przedsiębiorczości i zasad biznesu.

Prezes fundacji Za Bramą podkreślił w referacie konieczność równoważenia postępu z tradycją i wskazał zasadnicze kroki edukacji społeczności wiejskich. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz sąsiednich gmin. Wystąpiły także kapele ludowe z całego powiatu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma