Nowy Numer 29/2018 Archiwum

UMCS zainaugurował rok akademicki

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zainaugurował uroczyście 70. rok akademicki. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody naukowe im. Jerzego Giedroycia oraz "Marii Curie".

Już po raz dwunasty uczelnia wyróżniła autorów najlepszych książek, przyznając jedną główną nagrodę im. Jerzego Giedroycia. Kapituła konkursowa spośród 16. zgłoszonych pozycji wybrała dziesięć. W wyniku głosowania, laureatem tegorocznej edycji nagrody został Jarosław Hrycak za książkę zatytułowaną: „Prorok we własnym kraju. Iwan Franko i jego Ukraina (1856-1886). Podczas inauguracji wręczono również nagrodę "Marii Curie" przyznawaną co roku przez uczelnię za szczególne osiągnięcia i badania naukowe. Otrzymali ją naukowcy z Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS, którzy opracowali przemysłową technologię produkcji mutanazy - unikatowego enzymu skutecznego w walce z próchnicą zębów.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej to największa uczelnia publiczna we wschodniej Polsce. Pracuje tu 1781 nauczycieli akademickich, którzy kształcą 22 tys.studentów. Jak do tej pory mury uczelni opuściło ponad 210 tys. absolwentów.
 

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma