Adoptowani klerycy

50/111/224 - tak najkrócej można podsumować pierwsze 50 dni akcji „Wychowaj księdza - adoptuj kleryka”, podczas których za 111 kleryków lubelskiego seminarium zobowiązały się modlić 224 osoby.

Modlitwa za kleryków rozpoczęła się 2 października - we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Pomysł duchowej adopcji nie jest nowy - w polskim Kościele funkcjonuje Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów, a przed ostatnim konklawe ludzie z całego świata mogli adoptować kardynała, w intencji którego się modlili. Tym razem organizatorzy chcieli zrobić coś konkretnego dla swojej archidiecezji - zapewnić klerykom Metropolitarnego Seminarium Duchownego w Lublinie modlitewne wsparcie, potrzebne w trakcie długoletniej formacji. Ich zdaniem jest to wkład w kształtowanie lokalnego Kościoła, bo ci, którzy wyjdą z seminarium będą pracowali w parafiach, szkołach, wspólnotach.

Do włączenia się w dzieło duchowej adopcji kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie zostali zaproszeni wszyscy, którzy poczuli, że jest ono ważne. Organizatorzy nie przypuszczali, że po 50 dniach ich apel spotka się z tak dużym odzewem i że za lubelskich kleryków będą modlili się ludzie z całej Polski a także zza granicy. Wśród duchowych rodziców są osoby świeckie, siostry zakonne, wspólnoty a także całe rodziny. Modlą się także dzieci i osoby w podeszłym wieku.

Pomysłodawcy nadal zapraszają do włączenia się w to dzieło. Duchowej adopcji można dokonać wysyłając zgłoszenie na adres: adoptuj.kleryka@gmail.com W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko. Osoba podejmująca się adopcji otrzyma wiadomość z imieniem i nazwiskiem konkretnego kleryka, którego adoptuje. Adopcja obejmuje okres od początku roku formacyjnego w seminarium (październik) do końca września.

Poparcie dla tej inicjatywy wyrazili również: abp Stanisław Budzik, bp Mieczysław Cisło oraz ksiądz prałat Marek Słomka – rektor seminarium.

Akcję zainicjowała Ekipa „Wychowaj księdza - adoptuj kleryka” - ks. Łukasz Kachnowicz, Ewa Łaskarzewska i in.

Akcja na FB: www.facebook.com/msd.lublin.adoptuj.kleryka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..