Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Krzyż, na którym umarł Chrystus

Do każdej parafii archidiecezji lubelskiej dotrą relikwie Krzyża Świętego. Bezpośrednio do tego wydarzenia przygotują wiernych ewangelizatorzy duchowni i świeccy. Jest to owoc kończącego się Roku Wiary.

Dziekani i wicedziekani dekanatów chełmskich spotkali się z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem w celu omówienia programu rekolekcji w duchu Nowej Ewangelizacji oraz przygotowania peregrynacji relikwii Krzyża Świętego w archidiecezji lubelskiej. W spotkaniu uczestniczył dyrektor wydziału duszpasterstwa kurii lubelskiej ks. Ryszard Podpora oraz ks. Michał Zybała, odpowiedzialny za Inicjatywę Ewangelizacyjną „Przystanek Jezus w Lublinie”.

Rekolekcje mają mieć charakter kerygmatyczny, ich celem jest ogłoszenie orędzia zbawczego i doprowadzenie uczestników do żywego spotkania z Chrystusem. Rekolekcje będą przygotowaniem do peregrynacji relikwii  Krzyża Świętego w parafiach. Z uwagi na większą dyspozycyjność ewangelizatorów świeckich słuszniejsze wydaje się prowadzenie rekolekcji w cyklu weekendowym. W sobotę wieczorem w ramach rekolekcji będzie powitanie relikwii Krzyża Świętego w parafii. Wówczas krzyż gościłby co tydzień w innej parafii od niedzieli do soboty. W takim rytmie peregrynacja zajmie 270 tygodni – będzie trwała dłużej, bo nie jest akcją, lecz ma być głębokim przeżyciem całej parafii. Początek peregrynacji relikwii Krzyża Świętego w okresie Wielkiego Postu w 2014 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy