Nowy numer 25/2018 Archiwum

Krzyż, na którym umarł Chrystus

Do każdej parafii archidiecezji lubelskiej dotrą relikwie Krzyża Świętego. Bezpośrednio do tego wydarzenia przygotują wiernych ewangelizatorzy duchowni i świeccy. Jest to owoc kończącego się Roku Wiary.

Dziekani i wicedziekani dekanatów chełmskich spotkali się z arcybiskupem Stanisławem Budzikiem w celu omówienia programu rekolekcji w duchu Nowej Ewangelizacji oraz przygotowania peregrynacji relikwii Krzyża Świętego w archidiecezji lubelskiej. W spotkaniu uczestniczył dyrektor wydziału duszpasterstwa kurii lubelskiej ks. Ryszard Podpora oraz ks. Michał Zybała, odpowiedzialny za Inicjatywę Ewangelizacyjną „Przystanek Jezus w Lublinie”.

Rekolekcje mają mieć charakter kerygmatyczny, ich celem jest ogłoszenie orędzia zbawczego i doprowadzenie uczestników do żywego spotkania z Chrystusem. Rekolekcje będą przygotowaniem do peregrynacji relikwii  Krzyża Świętego w parafiach. Z uwagi na większą dyspozycyjność ewangelizatorów świeckich słuszniejsze wydaje się prowadzenie rekolekcji w cyklu weekendowym. W sobotę wieczorem w ramach rekolekcji będzie powitanie relikwii Krzyża Świętego w parafii. Wówczas krzyż gościłby co tydzień w innej parafii od niedzieli do soboty. W takim rytmie peregrynacja zajmie 270 tygodni – będzie trwała dłużej, bo nie jest akcją, lecz ma być głębokim przeżyciem całej parafii. Początek peregrynacji relikwii Krzyża Świętego w okresie Wielkiego Postu w 2014 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma