Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ruszyła akcja "Szlachetna Paczka"

Akcja "Szlachetna Paczka" rozpoczęła się dziś w całym kraju - także w Lublinie. Wolontariusze przemaszerowali z placu Litewskiego na plac Zamkowy. W tym roku w naszym województwie zamierzają dotrzeć z pomocą do ponad tysiąca potrzebujących rodzin.

Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia paczki z niezbędnymi produktami trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, ale także osób samotnych. W zeszłym roku wolontariusze z Lubelszczyzny dotarli do ponad 900 rodzin. Ideą akcji jest pomoc konkretnym rodzinom. W internecie na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została baza danych o rodzinach znajdujących się w potrzebie. Każdy może wybrać jedną i przygotować dla niej wyjątkową paczkę. W całym kraju wolontariusze zamierzają pomóc 14 tys. rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Akcję można wesprzeć także wysyłając SMS-a lub wpłacając pieniądze na konto. Oficjalne wręczenie paczek nastąpi podczas finału imprezy 7 i 8 grudnia, 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma