Wystawcy z całej Polski, książki w dobrej cenie, do tego płyty, kalendarze, kartki, różańce, modlitewniki i wiele innych artykułów można było znaleźć na Targach Wydawców Katolickich.
Studenci z zakupami książek czekają właśnie na ten czas. - Kiermasz na KUL to nie tylko dobra oferta wydawnicza, ale i dobre ceny. Można znaleźć wiele ciekawych publikacji i co więcej pozwolić sobie na ich zakup, co dla studenta jest prawdziwym rarytasem. Wciąż wielu z nas woli czytać książki papierowe niż e-książki. Szelest papieru, zapach farby drukarskiej, do tego wygodny fotel wciąż sprawia mi przyjemność większą niż siedzenie przed komputerem - mówi Damian student prawa odwiedzający targi. Oprócz książek bardzo poważnych i naukowych jest wiele dobrej literatury z różnych gatunków i innych artykułów, które są dobrym pomysłem na prezent. W końcu niedługo przyjdzie Mikołaj.
XVI Kiermasz – Targi Wydawców Katolickich organizowany przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II odbywa się w dniach dniach od 19 – 21 listopada na KUL. Bierze w nim udział ponad 30 oficyn wydawniczych z całej Polski.
Kiermasz – Targi są okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, wymianą doświadczeń pomiędzy wydawcami i czytelnikami, promowaniem czytelnictwa, a wszystkim zainteresowanym pozwoli na obdarowanie swoich najbliższych wspaniałym prezentem w postaci dobrej i wartościowej książki. - Kiermasz wpisuje się w zakończenie Roku Wiary oraz przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Poprzez promocję dobrej książki, książki pomagającej nam pogłębić swoją wiarę na różnych jej płaszczyznach, w różnych wymiarach, a przede wszystkim w nas samych, stajemy się świadkami tej wiary we współczesnym świecie - mówi ks. Roman Szpakowski prezes Zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Kiermaszowi towarzyszy koncert "Tobie śpiewam Boże ...od Podhala po Bałkany" – oparty na poezji Karola Wojtyły i Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego oraz tradycji podhalańskiej. Promując swoją kulturę i podkreślając swoją tożsamość, na koncercie pojawią się najpiękniejsze nuty góralskie, utwory o tematyce sakralnej oraz melodie ludowe z różnych stron świata. W koncercie biorą udział znakomici muzycy: Hanka Rybka – śpiew; Andrzej Jarząbek – skrzypce; Paweł Trebunia-Tutka – skrzypce, altówka; Józef Michalik – kontrabas; Leszek Szczerba – saksofon (sopranowy); Sławomir Berny – perkusja. Koncert odbył się 20 listopada w nowej auli KUL.