CBA sprawdza KUL

Według doniesień medialnych, uczelnia zbudowała mieszkania zamiast budynku dla studentów kierunku inżynieria środowiska w Stalowej Woli. Zdaniem rzecznika KUL, prace budowlane miały być wykonywane zgodnie z projektem, który został zatwierdzony przez odpowiednie instytucje.

Uczelnia za pieniądze ze środków UE miała zbudować budynek dla studentów kierunku inżynieria środowiska. Zbudowała jednak mieszkania. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. wyłudzenia dotacji unijnych. Chodzi konkretnie o budynek dla kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli. Okres realizacji projektu obejmuje lata 2007-2013, a kwota dotacji wynosi 21 mln zł. Śledztwo zostało wszczęte już w sierpniu 2012 r. Sprawą zajmuje się aktualnie delegatura CBA w Rzeszowie. - Śledztwo dotyczy usiłowania wyłudzenia dotacji na budowę 48 mieszkań pod pozorem budowy bazy dydaktycznej i badawczej dla kierunku inżynierii środowiska - mówi Adam Cierpiatka, rzecznik prokuratury w Tarnobrzegu.

W związku z doniesieniami medialnymi i pojawiającymi się różnymi wątpliwościami publikujemy pełne oświadczenie pani Lidii Jaskuły, rzecznika prasowego KUL dotyczące całej sprawy:

- W nawiązaniu do wczorajszych doniesień prasowych potwierdzam, że w ośrodku zamiejscowym KUL w Stalowej Woli prowadzone jest przez delegaturę CBA w Rzeszowie postępowanie dotyczące realizowanej tam inwestycji dotyczącej budynku inżynierii środowiska (nazwa projektu: Baza dydaktyczna i badawcza niezbędna do powstania i rozwoju kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Zamiejscowym Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli). Postępowanie jest w fazie końcowej. Aktualne władze KUL nie mają z tą sprawą nic wspólnego, ale zależy im na tym, aby została ona sprawnie wyjaśniona, a sama inwestycja zakończona. Wszystkie prace budowlane w ramach tej inwestycji były wykonywane zgodnie z projektem, który został zatwierdzony przez odpowiednie instytucje. Obecnie KUL realizuje tę inwestycję zgodnie z zaleceniami pokontrolnymi. Z tego powodu między innymi prowadzone są tam prace, których celem jest dostosowanie stanu obiektu do tych zaleceń. To, czy w ramach prowadzonej inwestycji doszło do naruszenia przepisów prawa ustali prokuratura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..