Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Świeca Tysiąca Świec

Hasło tegorocznej 20 już edycji "Dzieła" brzmi: "Rozjaśnij dzieciom przyszłość". W centrum miasta wolontariusze Caritas dla wszystkich mieszkańców Lublina przygotowali specjalne rozpoczęcie akcji.

Dzisiejszy dzień był inauguracją kampanii, która będzie trwała przez cały Adwent. Plac Litewski oraz Krakowskie Przedmieście na dłuższą chwilę rozjaśniło się blaskiem świec, z których ustawiono swoistego rodzaju postument. Była muzyka, śpiew oraz symboliczne zapalenie świecy świec. To pierwsza taka inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zorganizowana przez lubelski Caritas. W tym roku Caritas przygotowała 75 tys. świec. Trafią one do parafii, ale będzie je można kupić również na ulicach Lublina.

Pieniądze, które Caritas uzyskuje ze sprzedaży świec są przekazywane w 100 proc. na pomoc dzieciom. Na pomoc doraźną m.in. przy finsowaniu rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, oraz na finansowanie wypoczynku dzieci z najuboższych rodzin. Przed rokiem lubelska Caritas sprzedając świece w ramach ''Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom' zebrała prawie 400 tysięcy złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma