GN 07/2020 Archiwum

Bieda blisko nas!

Ci, dla których nie ma wolnych łóżek, śpią na prowizorycznych pryczach, a czasami wprost na podłodze. Brakuje jedzenia i środków higienicznych. Jednak każdy z nas może to zmienić.

Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie przy ul. Dolnej Marii Panny pęka w szwach, mimo że jeszcze nie pojawiły się silne mrozy. Placówce brakuje odzieży zimowej, obuwia, bielizny osobistej i trwałej żywności. Spory problem stanowi również brak środków czystości i higieny osobistej dla podopiecznych.

Schronisko działa cały rok i dysponuje 35 miejscami noclegowymi. Ponadto sezonowo czynna jest noclegownia na dodatkowe 30 miejsc. Kiedy pogoda się pogarsza i pojawiają się dotkliwe mrozy, bezdomni śpią na podłodze i na prowizorycznych materacach. – Gdyby nie codzienna modlitwa, to nam, pracownikom, nie wystarczyłoby sił, aby pracować w takich warunkach. Dzięki modlitwie nie tracę nadziei – mówi Renata Babiarz, dyrektor placówki. Pracownicy zdają sobie sprawę, że tylko dzięki wsparciu mieszkańców Lubelszczyzny bezdomni będą mogli znaleźć w ośrodku skuteczną pomoc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Stanisław_Miłosz
  30.11.2013 09:26

  "Każdy z nas może to zmienić". Tak, jeszcze może. Ale w tym tempie jeszcze trochę, a wszyscy będziemy - jak to powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska*/ - "ludźmi, którzy w taki sposób przyjęli styl swojego życia, że chodzą i grzebią po śmietnikach", więc i pomagać nie będzie komu. Bo i tych co nie muszą pytać "jak żyć" nie będzie stać na wypełnienie tylu odświętnych "szlachetnych paczek", by zaspokoić swoje sumienie.

   

  Tak, łagodzenie objawów jest ważne, ale ważniejsze jest leczenie choroby, a leczy się przyczyny, nie objawy. Można zatem zapytać co "każdy z nas" zrobił, by tych przyczyn nie było?

  Można zapytać, czy tylko z odświętnych wzruszeń "biedą blisko nas" będziemy rozliczeni?

  Można spytać, czy rachunek do rozliczenia nie narasta?

  Można spytać? Czy już nie ma sensu pytać?

   

   

   

   

  */ wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, http://wpolityce.pl/wydarzenia/57084-warto-zapamietac-kidawa-blonska-empatycznie-sa-ludzie-ktorzy-w-taki-sposob-przyjeli-styl-swojego-zycia-ze-chodza-i-grzebia-po-smietnikach

   

  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama