Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

10 tys. gospodarstw bez prądu

Bez prądu jest ok. 10 tys. gospodarstw w całym województwie. Silny wiatr spowodował uszkodzenie 21 linii średniego napięcia. Strażacy interweniowali tej nocy 21 razy.

10 tysięcy odbiorców nie ma prądu w północnej i centralnej części Lubelszczyzny. Silny wiatr spowodował uszkodzenia 21 linii średniego napięcia, wyłączono blisko 250 stacji transformatorowych. Najwięcej awarii jest w okolicach Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego. Tu energii nie ma około 6 tysięcy odbiorców. W rejonie Puław prądu nie ma 2 tysiące gospodarstw. Najmniej awarii jest w Lublinie.

Zakład energetyczny zapewnia, że większość uszkodzeń uda się szybko naprawić. Jest to tylko kwestia odnalezienia zerwanych przez wiatr linii. W jednym przypadku wiatr uszkodził stację transformatorową, naprawa jest poważna, ale odbiorcy mają prąd z sąsiedniej stacji.

- Jest pełna mobilizacja sił, korzystamy także z pomocy firm zewnętrznych - zapewniają energetycy. W tej chwili wiatr nad Lubelszczyzną cichnie. Wygląda na to, że najgorsze już za nami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy