Nowy numer 28/2018 Archiwum

Urodzinowy koncert

Okazja do świętowania jest rzeczywiście dobra - 95 lat to piękny wiek. Tyle właśnie świętuje Katolicki Uniwersytet Lubelski, a z okazji urodzin zaprosił miłośników muzyki na koncert kameralny zatytułowany Opus Magnum.

Pierwszy z cyklu koncertów kameralnych zatytułowanych "Opus Magnum - KUL-owskie wieczory z muzyką odbył się w niedzielę 8 grudnia w auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL. Przed publicznością wystąpili Tomasz Strahl - wiolonczela i Krzysztof Jabłoński - fortepian. W programie znalazł się Fryderyk Chopin i Siergiej Rachmaninow. Słowo o muzyce wygłosiła pani Teresa Księska - Falger.

Początki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiążą się z osobą ks. Idziego Radziszewskiego - inicjatorem powołania do życia tej uczelni i jej pierwszym rektorem (1918-1922). Pierwsza inauguracja roku akademickiego odbyła się 8 grudnia 1918 roku w tymczasowej siedzibie, jaką stanowił gmach Lubelskiego Seminarium Duchownego. Dziś KUL to nowoczesne gmachy, dobrze wyposażone pracowni, hala sportowa i przede wszystkim znakomita kadra.

-

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma