Nowy numer 43/2020 Archiwum

Urodzinowy koncert

Okazja do świętowania jest rzeczywiście dobra - 95 lat to piękny wiek. Tyle właśnie świętuje Katolicki Uniwersytet Lubelski, a z okazji urodzin zaprosił miłośników muzyki na koncert kameralny zatytułowany Opus Magnum.

Pierwszy z cyklu koncertów kameralnych zatytułowanych "Opus Magnum - KUL-owskie wieczory z muzyką odbył się w niedzielę 8 grudnia w auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL. Przed publicznością wystąpili Tomasz Strahl - wiolonczela i Krzysztof Jabłoński - fortepian. W programie znalazł się Fryderyk Chopin i Siergiej Rachmaninow. Słowo o muzyce wygłosiła pani Teresa Księska - Falger.

Początki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wiążą się z osobą ks. Idziego Radziszewskiego - inicjatorem powołania do życia tej uczelni i jej pierwszym rektorem (1918-1922). Pierwsza inauguracja roku akademickiego odbyła się 8 grudnia 1918 roku w tymczasowej siedzibie, jaką stanowił gmach Lubelskiego Seminarium Duchownego. Dziś KUL to nowoczesne gmachy, dobrze wyposażone pracowni, hala sportowa i przede wszystkim znakomita kadra.

-

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama