Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przygotowania do Orszaku Trzech Króli

Orszak Trzech Króli w Lublinie z roku na rok jest liczniejszy i lepiej zorganizowany. Jest to duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne o charakterze rodzinnym.

Trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli. W ubiegłym roku w pochodzie oraz modlitwie w uroczystość Objawienia Pańskiego na ulicach Lublina wzięło udział kilka tysięcy osób. Najliczniejszy był udział rodzin z dziećmi. Nie zabrakło także młodzieży z różnych typów szkół. W tym roku oprócz cieszących się powodzeniem wśród uczestników orszaku koron rozdane zostaną specjalnie przygotowane na tę okazję śpiewniki, których wydawcą jest Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Zamiar przygotowania takiego śpiewnika zrealizował ks. dr Ryszard Podpora, koordynator całego przedsięwzięcia w archidiecezji. Śpiewnik zawiera program Orszaku Trzech Króli, jego historię w Lublinie oraz kolędy wraz z rozważaniami papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

Inicjatorem Orszaku Trzech Króli w Lublinie jest abp Stanisław Budzik. Pierwszy orszak miał miejsce w 2012 roku. Tegoroczny orszak wyruszy z Zamku Lubelskiego 6 stycznia w samo południe. Arcybiskup otworzy bramę zamkową i wyprowadzi Mędrców, którzy wyruszą za gwiazdą do archikatedry lubelskiej. Tam o godzinie 13.00 zostanie odprawiona Msza św. Uroczystość Objawienia Pańskiego należy do najstarszych świąt w tradycji chrześcijańskiej. Wspólne przeżywanie uroczystości Objawienia Pańskiego, w formie publicznego zjednoczenia i radości ma wyrażać podążanie wiernych za światłem Bożej prawdy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma