Nowy numer 44/2020 Archiwum

Specjalna konferencja prasowa w kurii

Podczas konferencji dziennikarze dowiedzieli się, że podczas Orszaku Trzech Króli - pojawi się "Czwarty Król" oraz o tym, jak dzieciom pomaga Caritas.

Na konferencji prasowej zwołanej w lubelskiej kurii ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa, przedstawił kolejne szczegóły dotyczące organizacji Orszaku Trzech Króli w Lublinie. Powiedział, że jeden z lokalnych artystów rzeźbi głowę "Czwartego Króla", co będzie pewną nowością i będzie wyróżniać lubelski orszak. Podkreślił, że lubelska gwiazda, za którą idą Mędrcy zyskała uznanie artystów i jest bardzo wysoko oceniana. Zwrócił również uwagę na znaczenie symboli, w tym rozdawanych wszystkim uczestnikom koron oraz śpiewników. - Orszak Trzech Króli to wielki uliczny teatr. To święto wszystkich, bo Jezus objawia się wszystkim. Taki jest sens tego jednego z najstarszych świąt chrześcijańskich, jakim jest uroczystość Objawienia Pańskiego.

Natomiast ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej podkreślił znaczenie pomocy dla najuboższych dzieci. Zachęcał do wsparcia istniejącej już od 20 lat akcji Caritas, jaką jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. - Polega ona na rozprowadzaniu świec, które zapłoną na stołach podczas wieczerzy wigilijnej, jako znak rodzącego się Chrystusa i naszej solidarności z potrzebującymi, którzy proszą najciszej - powiedział. Dochód ze sprzedaży świec Caritas zostanie przeznaczony na całoroczną pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Warto zauważyć, że Caritas jest instytucją o dużym poziomie zaufania społecznego. Wynika to ze statystyk. Każdego roku Caritas Archidiecezji Lubelskiej pomaga tysiącom dzieci i dorosłych, osobom chorym, niepełnosprawnym, niezaradnym życiowo i bezdomnym. Ta pomoc świadczona jest  nie tylko w okresie świątecznym, ale przez cały rok,

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama