Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nadchodzi "Noc Biologów"

Podczas "Nocy Biologów" dowiemy się o bakteriach z dobrej i złej strony, o skutkach złych nawyków żywieniowych i o naszej florze fizjologicznej. Każdy będzie mógł zrobić krem, maść i musujące kule do kąpieli.

Już niebawem pracownicy Wydziału Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL wezmą udział w "Nocy Biologów". Jest to ogólnopolskie wydarzenie, które ma popularyzować nauki biologiczne. "Noc Biologów" skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas tej imprezy naukowcy podzielą się swoją wiedzą, przekazując ją w formie wykładów, warsztatów i wystaw. Pokazy, zajęcia laboratoryjne i ekspozycje są dostosowane do wieku odbiorców. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Będzie się można dowiedzieć o bakteriach z dobrej i złej strony, o skutkach złych nawyków żywieniowych, o naszej florze fizjologicznej, czyli korzyściach i zagrożeniach płynących z zasiedlenia drobnoustrojami organizmu człowieka, a także nauczyć się samodzielnie zrobić krem, maść czy musujące kule do kąpieli we własnej kuchni (podobno nie jest to trudne). "Noc Biologów" jest ogólnopolskim wydarzeniem popularyzującym nauki biologiczne.

Warto wziąć w niej udział, żeby lepiej zrozumieć otaczający nas świat i pojąć zasady, jakie obowiązują w przyrodzie. Będzie można poznać zarówno nowe możliwości, jakie daje rozwój biologii i nowoczesnych technologii, jak też zagrożenia dla człowieka i jego otoczenia spowodowane przez rozwój technologii i przemysłu. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, należy wybrać najciekawszy panel i zarejestrować się. Do najciekawszych punktów programu należą: „Czym oddychamy? Czyli co to jest powietrze” oraz „Wielki świat niewielkich stworzeń: bakterie”. Szczegółowe informacje na: www.nocbiologow.home.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma