Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rodzina na plus

Pierwszą rodziną, która otrzymała w Krasnymstawie kartę, są Państwo Grzegorz i Paulina Czaban oraz ich troje dzieci - Adrianna, Kornelia i Kuba.

Pierwszą kartę wręczył burmistrz miasta Andrzej Jakubiec w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta. - Bardzo się cieszę, że mogę dziś wręczyć pierwsze krasnostawskie Karty Dużej Rodziny 3 Plus na ręce tak wspanialej i szczęśliwej rodziny. Życzę państwu, aby katalog zniżek, do których upoważnia karta, stale się powiększał - mówił burmistrz. Celem inicjatywy Karta Dużej Rodziny 3 Plus jest wspieranie rodzin wielodzietnych, zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowujących się w rodzinach, promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku.

Od 1 styczna 2014 r. karta zacznie funkcjonować na terenie Krasnegostawu. Karta dostępna jest dla wszystkich rodzin, niezależnie od dochodów, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci oraz przynajmniej jedno z rodziców muszą zamieszkiwać na terenie Miasta Krasnystaw.

Karta obejmuje także członków rodzin zastępczych. Aby otrzymać kartę, wystarczy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Krasnystaw. Jedynym kryterium przyznania karty jest liczba dzieci w rodzinie, nie jest istotna sytuacja materialna rodziny. Karta nie jest instrumentem polityki socjalnej miasta, lecz jest wyrazem docenienia przez samorząd rodzin wychowujących liczne potomstwo. Samorząd liczy na to, że do akcji włączą się także krasnostawscy przedsiębiorcy, a uczestnicy programu „Karta dużej rodziny” zyskają liczne bonifikaty, np. przy zakupie odzieży, artykułów żywnościowych, sportowych, książek czy też otrzymają zniżki np. na usługi medyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama