Nowy numer 25/2018 Archiwum

Rok Jubileuszowy w Lubelskim Seminarium

W nadchodzącym roku Seminarium Duchowne w Lublinie będzie obchodzić 300-lecie swego istnienia. W kościele seminaryjnym przy ul. Wyszyńskiego odprawiane będą Msze św. z udziałem wiernych, odbędą się też liczne koncerty.

W październiku 2014 roku Seminarium Duchowne w Lublinie będzie świętować 300-lecie swego istnienia. - Ta lubelska placówka edukacyjno-wychowawcza od trzech wieków kształci księży pracujących w Polsce oraz poza jej granicami. Cały rok 2014 stanie się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom za dar historii wypełnionej pięknymi kartami, służącymi rozwojowi naszego miasta oraz regionu. Centralne uroczystości jubileuszowe odbędą się 25 października, kiedy planujemy okolicznościową akademię oraz celebrę w archikatedrze lubelskiej – mówi ks. dr Marek Słomka, rektor seminarium duchownego w Lublinie. Warto podkreślić, że podczas Eucharystii wykonana zostanie słynna Msza św. „Koronacyjna” W. A. Mozarta z udziałem orkiestry, chóru i zaproszonych solistów.

Ksiądz rektor już dziś zaprasza na koncert w dniu oficjalnego otwarcia Roku Jubileuszowego. Dokładnie 12 stycznia 2014 r. o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym odbędzie się koncert kameralny „Wieniawski Kwartet”. W ten niedzielny wieczór usłyszymy utwory Mozarta, Beethovena i Dvořáka. - Począwszy od 19 stycznia 2014 roku w każdą niedzielę w naszym kościele odprawiane będą Msze św. o godz. 11.30, na które już dziś gorąco zapraszam. Ufam, że wielu wiernych zechce skorzystać z odpustów, jakie otrzymaliśmy z Watykanu na czas jubileuszu. Oprawę liturgii stanowić będą piękne śpiewy oraz prezentacja ruchów i stowarzyszeń, tworzących bogactwo Kościoła – dodaje ks. dr Marek Słomka.

Zachęcamy do zapoznania się z programem obchodów jubileuszowych, dostępnym w całości na stronie internetowej seminarium (www.seminarium.kuria.lublin.pl). - Ufam, że położone na historycznym Żmigrodzie Seminarium poprzez swą bogatą tradycję i współczesne kształtowanie oblicza Ziemi Lubelskiej stanie się miejscem głęboko wpisanym w ludzkie serca – dodaje rektor.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma