Nowy numer 44/2020 Archiwum

CD dla przytuliska

Nagrali płytę, by pomóc ludziom w potrzebie. Znani artyści i nieznani amatorzy wspólnie pracowali bez żadnego wynagrodzenia.

Pomysł zrodził się przed świętami Bożego Narodzenia. Wielkie kolędowanie trwać będzie jeszcze przez cały styczeń, więc płyta z kolędami się przyda. – To nie jest zwykła płyta, ale dar wielu ludzi dla tych, którzy się źle mają – podkreśla Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie. Inicjatorem, muzycznym koordynatorem przedsięwzięcia i realizatorem nagrań jest Jarosław Lackowski z grupy RICCO.

Na płycie można usłyszeć wielu artystów: muzyków i amatorów, wśród których znaleźli się Dariusz Tokarzewski, wokalista grupy VOX, Mariusz Matera, Chadek Gospel Choir, młodziutkie wokalistki, laureatki licznych konkursów, uczestniczki VII Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Polskiej Piosenki „Kwiaty Polskie” w Łucku: Marlena Stanryciuk, Anna Kostkiewicz, Natalia Kramek, Anna Sułkowska, jak również Jarosław Buczek, Dominika Grabik, Kacper Lackowski, grupa II Noody i Przyjaciele z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie. Do wykonawców dołączyli także prezydent miasta Chełm Agata Fisz, dyrektor Wydziału Oświaty UM Augustyn Okoński, a także urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Chełmie: starosta Paweł Ciechan, wicestarosta Maria Patra, sekretarz Henryk Gołębiowski, skarbnik Agata Niemczyk oraz radny powiatowy Bogusław Sagan. Na płycie oprócz kilku tradycyjnych, znanych i lubianych kolęd znalazła się ukraińska szczodrywka oraz autorskie pastorałki Dariusza Tokarzewskiego i Jarosława Lackowskiego. Stowarzyszenie na rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” powstało w Chełmie w 2013 roku z myślą o ludziach chorych, niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, ze szczególnym uwzględnieniem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży głównie z terenu miasta i powiatu chełmskiego. – Nasze stowarzyszenie dopiero raczkuje. Większość z nas ma spore doświadczenia w działalności społecznej, ale pod tą nazwą nie jesteśmy jeszcze rozpoznawalni. Chcemy intensyfikować nasze działania i brać pod swoje skrzydła osoby, które potrzebują szeroko pojętego wsparcia – wyjaśnia prezes.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama