Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pieniądze dla dzieci z Lubelszczyzny

400 tys. zł zebrała lubelska Caritas na rzecz dzieci z potrzebujących wsparcia rodzin. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży świec "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom".

Dzięki inicjatywie Caritas sprzedano podczas ubiegłorocznej akcji "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" przeszło 63 tys. świec. To liczba, która jest większa od wyniku zeszłorocznego o prawie 5 tys. "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” ruszyło pod koniec listopada. Świece Caritas, można było kupić w czasie Adwentu we wszystkich parafiach na terenie naszej archidiecezji. Dla tych, którzy w nowoczesny sposób chcieli wesprzeć akcję, Caritas przygotowała również wirtualną świecę tzw. e-świeczkę. Po wpłaceniu darowizny, można ją było zapalić na ekranie monitora. Z tej sprzedaży Caritas uzyskała - jak do tej pory - kwotę przeszło 6,5 tys. zł. E- świeczkę kupiły 23 osoby. - Średnia wpłata to 283 zł - informuje Mateusz Jocek,rzecznik lubelskiego Caritas, ale najczęściej przekazywane sumy oscylują między 20 a 50 zł. 

Wszystkie pieniądze zebrane podczas akcji trafią na konto Funduszu "Caritas Dzieciom" i będą przeznaczone m.in. na zimowy i letni wypoczynek dzieci z ubogich rodzin. Z tej sumy zostaną sfinansowane także ciepłe posiłki dla najmłodszych oraz stypendia i wyprawki szkolne. Część pieniędzy dofinansuje również rehabilitacje i leczenie dzieci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma