Carte blanche

Już wkrótce ruszą pierwsze zdjęcia do filmu o lubelskim niewidomym nauczycielu historii Macieju Białku. Główną rolę zagra Andrzej Chyra, a spośród przybyłych dziś na casting kilkuset młodych ludzi, ekipa filmowa wybrała dwustu.

Film będzie nosił tytuł "Carte blanche" i będzie historią o niewidomym nauczycielu, który obawiając się utraty pracy, przez lata z powodzeniem ukrywał swoją niepełnosprawność. Maciej Białek uczy od 19 lat historii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Od 14 lat choruje na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Mimo, że nie widzi, nie rezygnuje z czynnej pracy zawodowej oraz z wszelkiej formy aktywności. Jego historia zainspirowała nie tylko reżysera Jacka Lusińskiego, ale także Polski Instytut Sztuki Filmowej, który postanowił dofinansować produkcję filmu "Carte blanche".

Film będzie kręcony w Lublinie, a w główne role wcielą się m.in. Wojciech Pszoniak. Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik. Za zdjęcia odpowiadać będzie Witold Płóciennik (pracował m.in. przy filmie "Wymyk" i serialu "Paradoks"), a za scenografię Marek Zawierucha (pracował na planach filmów "Róża" oraz "Dom zły"). Miasto Lublin przeznaczy na produkcję 350 tys. zł. Premiera tego pełnometrażowego filmu fabularnego przewidziana jest w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..