Nowy numer 25/2018 Archiwum

Carte blanche

Już wkrótce ruszą pierwsze zdjęcia do filmu o lubelskim niewidomym nauczycielu historii Macieju Białku. Główną rolę zagra Andrzej Chyra, a spośród przybyłych dziś na casting kilkuset młodych ludzi, ekipa filmowa wybrała dwustu.

Film będzie nosił tytuł "Carte blanche" i będzie historią o niewidomym nauczycielu, który obawiając się utraty pracy, przez lata z powodzeniem ukrywał swoją niepełnosprawność. Maciej Białek uczy od 19 lat historii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Od 14 lat choruje na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Mimo, że nie widzi, nie rezygnuje z czynnej pracy zawodowej oraz z wszelkiej formy aktywności. Jego historia zainspirowała nie tylko reżysera Jacka Lusińskiego, ale także Polski Instytut Sztuki Filmowej, który postanowił dofinansować produkcję filmu "Carte blanche".

Film będzie kręcony w Lublinie, a w główne role wcielą się m.in. Wojciech Pszoniak. Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik. Za zdjęcia odpowiadać będzie Witold Płóciennik (pracował m.in. przy filmie "Wymyk" i serialu "Paradoks"), a za scenografię Marek Zawierucha (pracował na planach filmów "Róża" oraz "Dom zły"). Miasto Lublin przeznaczy na produkcję 350 tys. zł. Premiera tego pełnometrażowego filmu fabularnego przewidziana jest w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma