Wierni usłyszeli nie tylko oryginalną muzykę w wykonaniu różnych zespołów, ale także słowa o historii i znaczeniu Tygodnika "Gość Niedzielny" w Polsce.
Podczas tzw. „Niedzieli Medialnej” w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie wierni mieli możliwość przeżywania modlitwy w bogatej oprawie. Wygłoszono specjalną homilię, wystąpiła także „Kapela Drewutnia”, która zaprezentowała tradycyjne pieśni i kolędy. Zaproszony kaznodzieja podkreślił znaczenie chrztu dla chrześcijan, którzy poprzez ten sakrament stają się dziećmi Boga, a dla siebie braćmi i siostrami. Podkreślił wreszcie rolę i znaczenie tygodnika „Gość Niedzielny” dla wierzących i tych, którzy chcą kształtować swoją opinię w oparciu o prasę katolicką i niezależną. W homilii nie zabrakło odniesienia do historii „Gościa Niedzielnego” i zachęty do tego by stał się on „Gościem” w domach wierzących. – Pierwszy numer „Gościa Niedzielnego” ukazał się 9 września 1923 roku. Od jego powstania wiele się zmieniło, a dziś wydawany jest w wolnej Polsce. Jest on jak przyjaciel ludzi, który przychodzi z otwartym słowem prawdy – podkreślił kaznodzieja.
Wierni z entuzjazmem przyjęli występ „Kapeli Drewutnia”. Zespół ten koncertuje na terenie całego kraju oraz poza granicami, uświetniając festiwale, imprezy plenerowe i folkowe zabawy. Stale uczestniczy w przedsięwzięciach kulturalnych mniejszości łemkowskiej i ukraińskiej w Polsce. Wystąpił m.in. na: Łemkowskich "Watrach", Festiwalu Kultury Łemkowskiej, Łemkowskim "Kermeszu" w Olchowcu i Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej w Lublinie. Kapela muzyką i śpiewem przez całą niedzielę towarzyszyła wspólnocie parafialnej św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie. – To ważne, aby zapraszać szczególnych gości do parafii. Ten piękny śpiew pomaga w modlitwie – powiedział proboszcz ks. Marek Sapryga. Po Mszy św. dla dzieci wystawiono jasełka, a po wieczorowej Mszy św. dedykowanej młodzieży pracującej i studiującej wystąpiła z koncertem schola parafialna.