GN 28/2018 Archiwum

Będą robić doświadczenia

Już w połowie przyszłego roku zakończy się budowa Centrum Medycyny Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dzięki tej inwestycji pracownicy UM będą mogli przeprowadzać innowacyjne badania.

Powstający ośrodek będzie nowoczesnym elementem naukowej infrastruktury lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Umożliwi prowadzenie innowacyjnych badań na poziomie genetycznym, biochemicznym, komórkowym i ustrojowym. Ośrodek powstanie na rogu ulic Chodźki i Smorawińskiego i będzie drugim tego typu we wschodniej Polsce. Naukowcy będą mogli  prowadzić profesjonalne badania na zwierzętach doświadczalnych w specjalnie do tego przygotowanych laboratoriach, będą również zwierzęta hodowali. Ośrodek Medycyny Doświadczalnej rozpocznie swoją działalność na przełomie 2014/1015 r.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma