Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowa wystawa w Galerii Białej

Ten artysta tworzy rzeźby niemal z każdego rodzaju materiału. Każda z nich to aluzja do życia artysty i do sytuacji na świecie.

W najbliższy piątek o godz. 18 w Galerii Białej w lubelskim Centrum Kultury otwarta zostanie wystawa Krzysztof Sołowieja. Artysta zajmuje się tworzeniem rzeźb, które wykonuje z rozmaitych materiałów i tworzyw - od drewna, ceramiki, poprzez styropian, kapsle, plastikowe zabawki, aż po tkaniny, a nawet kamienie szlachetne. Są to prace bardzo aluzyjne, zawierające w sobie bogatą symbolikę oraz wiele nawiązań do historii, ale także do życia osobistego. Będzie to największa wystawa rzeźb artysty w Galerii Białej, z którą współpracuje już od 1988 r.

Krzysztof Sołowiej tworzy wyrafinowane i estetyczne rzeźby, które nawiązują do bogatej tradycji sztuki europejskiej. Warto zobaczyć świat rzeźby, przygotowany przez tego niezwykłego artystę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma