Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jak wygląda codzienne życie kleryków?

Dowiedzieli się jak wygląda codzienne życie kleryków, jakie mają obowiązki i zadania. Zwiedzali także kościół i kaplicę grekokatolicką.

Uczniowie III LO im. Unii Lubelskiej mogli skorzystać z jubileuszowych udogodnień w lubelskim seminarium. Mieli możliwość zwiedzenia wnętrza seminarium, które zwykle nie jest ogólnodostępne. Unitów oprowadzał ks. Krzysztof Gałan, jednocześnie przybliżając im historię seminarium i opowiadając o codziennym życiu alumnów. Młodzież mogła dowiedzieć się jak naprawdę wygląda plan dnia kleryków, i że nie są oni pozbawieni codziennych obowiązków, takich jak sprzątanie czy pomoc przy przygotowywaniu posiłków. Młodzież zwiedzała wnętrze kościoła seminaryjnego i kaplicy grekokatolickiej.

Uczniowie mogli też podziwiać księgozbiór zgromadzony w muzeum seminaryjnym, gdzie zabytkowe rękopisy przyciągają spojrzenia pięknymi zdobieniami, a niezwykłe obrazy i ikony imponują różnorodnością. W muzeum licealiści mieli możliwość wpisania się do księgi pamiątkowej. Młodzież była zadowolona z takiego urozmaicenia szkolnych lekcji religii, a mnie pozostaje zachęcić Państwa do korzystania z oferowanych przez Seminarium wydarzeń jubileuszowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma