Nowy numer 25/2018 Archiwum

Różne dary, ten sam Chrystus

Modlitwa i powiązane z nią spotkania wypełnią program Tygodnia Ekumenicznego w Lublinie. Wśród nich był niedzielny ekumeniczny koncert kolęd i pastorałek na KUL.

Okres, w którym w kościołach śpiewa się kolędy sprzyja rodzinnej atmosferze i świętowaniu. Potwierdził to koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów katolickiego, prawosławnego i luterańskiego, który odbył się w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i zgromadził publiczność na co dzień modlącą się w różnych chrześcijańskich kościołach.

Hasło tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego pochodzi z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian i brzmi: "Czy Chrystus jest podzielony?". - Te słowa świadczą o tym, jak ważne są wysiłki, podejmowane od początku chrześcijaństwa, skoro pisze o nich apostoł Paweł, by zachować jedność wyznawców Chrystusa. Pytanie to też uzmysławia chrześcijanom, że nic nie może stać ponad Chrystusem, który jednoczy, a nie dzieli - podkreśla ks. Sławomir Pawłowski pallotyn, sekretarz Komisji ds. Dialogu pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną.

Do końca tygodnia w różnych kościołach Lublina odbywać się spotkania modlitewne i nabożeństwa ekumeniczne. W kościele akademickim KUL codzienna Msza święta o godz. 12.30  odprawiana będzie w intencji jedności chrześcijan.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma