Nowy numer 42/2020 Archiwum

Różne dary, ten sam Chrystus

Modlitwa i powiązane z nią spotkania wypełnią program Tygodnia Ekumenicznego w Lublinie. Wśród nich był niedzielny ekumeniczny koncert kolęd i pastorałek na KUL.

Okres, w którym w kościołach śpiewa się kolędy sprzyja rodzinnej atmosferze i świętowaniu. Potwierdził to koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów katolickiego, prawosławnego i luterańskiego, który odbył się w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i zgromadził publiczność na co dzień modlącą się w różnych chrześcijańskich kościołach.

Hasło tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego pochodzi z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian i brzmi: "Czy Chrystus jest podzielony?". - Te słowa świadczą o tym, jak ważne są wysiłki, podejmowane od początku chrześcijaństwa, skoro pisze o nich apostoł Paweł, by zachować jedność wyznawców Chrystusa. Pytanie to też uzmysławia chrześcijanom, że nic nie może stać ponad Chrystusem, który jednoczy, a nie dzieli - podkreśla ks. Sławomir Pawłowski pallotyn, sekretarz Komisji ds. Dialogu pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski a Polską Radą Ekumeniczną.

Do końca tygodnia w różnych kościołach Lublina odbywać się spotkania modlitewne i nabożeństwa ekumeniczne. W kościele akademickim KUL codzienna Msza święta o godz. 12.30  odprawiana będzie w intencji jedności chrześcijan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama