Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tym razem Podsiadło

Może komuś się wydawać, że Chełm to miasto prowincjonalne. Jednak pod względem kultury stoi bardzo wysoko. ChDK nie zwalnia tempa - proponuje coraz lepszy zestaw propozycji kulturalnych.

Już niebawem w ChDK z koncertem wystąpi m.in: Dawid Podsiadło i Zbigniew Wodecki. Nie zabraknie także jazzowych dźwięków w wykonaniu Jerzego Małka. Ten wybitny trębacz zamieszkał w Chełmie, dlatego mieszkańcom „Niedźwiedziego Grodu” można zazdrościć tego, że takiego jazzmana mają dosłownie na wyciągnięcie ręki. 

Dawid Podsiadło natomiast to jeden z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych debiutów w Polsce. Głos, który od pierwszych dźwięków intryguje. Jego debiutancka płyta „Comfort and Happiness” już 3 dni po premierze została sprzedana w całym nakładzie. Album wszedł także na listy bestsellerów sklepów internetowych. W niezwykle krótkim czasie album osiągnął status platynowej płyty.

Koncert Dawida Podsiadło odbędzie się na początku lutego w Chełmskim Domu Kultury. – ChDK chce promować także naszych artystów. W Chełmie jest bardzo dużo zdolnych ludzi, dlatego postanowiliśmy przygotować projekt, który pokaże, co możemy osiągnąć, gdy połączymy siły - mówi dyrektor Małgorzata Paździor-Król. Zmieniony wizerunek domu kultury oraz jego otwartość sprzyja z pewnością rozwojowi kultury i sztuki w tym mieście.  A już w nowym numerze Lubelskiego „Gościa Niedzielnego” pojawi się obszerny wywiad z panią dyrektor ChDK-u. Zapraszamy do lektury. Dodatkowo - do każdego egzemplarza dodana będzie gratisowo płyta CD z utworami W. A. Mozarta.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama