Nowy numer 42/2020 Archiwum

GospelOn w Łęcznej

Grupa młodych muzyków wykonała w kilku kościołach koncerty kolęd i pastorałek. Były to nowe aranżacje muzyków związanych z duszpasterstwem parafialnym.

Kolędowanie w Łęcznej odbywa się co roku w styczniu od 6 lat. Na początku organizowane było przez Starostwo Powiatowe w Łęcznej, teraz - przez Stowarzyszenie Artystyczne "MISZMASZ", działające we współpracy z młodzieżowym Zespołem GospelON. W kościele św. Józefa Opiekuna Rodzin i w kościele św. Marii Magdaleny w Łęcznej odbyły się koncerty kolęd w wykonaniu tego zespołu. - Spotykaliśmy się w dużym gronie, aby wspólnie uwielbiać Jezusa za to, że po raz kolejny przyszedł na świat, a także za to, że
codziennie rodzi się na tak wielu ołtarzach na całym świecie - mówi jeden z uczestników spotkania.

W 12 nowatorskich aranżacjach można było usłyszeć świetne głosy młodych wykonawców, a także solowe partie gitar, fortepianu, a także skrzypiec. Wszystkiemu towarzyszył 20-osobowy chór.

Kolędowanie w Łęcznej zawsze przyciąga tłumy osób, młodszych i starszych. GospelON to zespół działający przy parafii św. Józefa Opiekuna Rodzin w Łęcznej. Składa się ze wspomnianego 20-osobowego chóru i zespołu instrumentalnego. Powstał we wrześniu 2009 roku. Zrzesza młodych ludzi z całej naszej archidiecezji, chcących wspólnie grać, śpiewać i modlić się.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama