Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zdrowo i komiksowo

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizowała Warsztaty Komiksowe pt. „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa”. Wzięło w nich udział około pięćdziesięcioro dzieci.

Warsztaty Komiksowe pt. „Jem owoce i warzywa, wtedy zdrowia mi przybywa” to jeden z pomysłów lubelskiej Caritas, która do udziału zaprosiła podopiecznych dwóch Świetlic Opiekuńczo-Wychowawczych przy parafii  św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz przy parafii św. Michała Archanioła w Lublinie. Świetlice te objęte są programem „Dożywianie z Carrefour”, dzięki któremu sześćdziesięcioro podopiecznych  każdego dnia może zjeść ciepły posiłek. Tegoroczna edycja tego programu została wzbogacona o warsztaty edukacyjne na temat zdrowego odżywiania. Dzieci nie tylko zapoznają się z zasadami prawidłowego żywienia, ale także rysują komiks, który zachęca do przestrzegania pewnych zasad w codziennej diecie. Warsztaty poprowadził  Waldemar Miaśkiewicz, który jest pedagogiem, rysownikiem a także pasjonatem komiksów. Warto wspomnieć, że tegoroczna edycja programu „Dożywianie z Carrefour” jest już trzecią z kolei. Dzięki grantowi na ponad 1,2 mln złotych przyznanemu Caritas przez Międzynarodową Fundację Carrefour , 1260 dzieci przez pięć dni w tygodniu do końca roku szkolnego 2013/2014, otrzymywać będzie ciepły posiłek. Podczas trwania dwóch pierwszych edycji wydano ponad 400 tys. posiłków,  a wsparcie finansowe wyniosło 2mln 250 tys. złotych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma