Nowy numer 3/2019 Archiwum

Współczesne anioły

Trafiają do ludzi niezwykłych - tych, słabszym i przywracają im nadzieję na lepsze jutro. W Ośrodku Brama Grodzka - Teatr NN odbyła się kolejna już edycja wręczania Angelusów.

Niosą pomoc i przywracają nadzieję. Nie brakuje im wrażliwości na drugiego człowieka. W Lublinie w siedmiu kategoriach przyznano honorowe nagrody. W kategorii animatora życia kulturalnego nagrodę otrzymał Zbigniew Skrzypek z Lubartowa, który od lat prowadzi zespoły muzyczne. Za całokształt dokonań Angelusa dostał ks. kanonik Ryszard Jurak, organizator Międzynarodowych Koncertów Organowych w kościele Świętej Rodziny na lubelskich Czubach. W kategorii "wyobraźnia miłosierdzia" nagroda przypadła Zbigniewowi Drążkowskiemu, zaś jako człowiek kultury medialnej nagrodę odebrał ks. prof. Alfred Wierzbicki. Za artystę roku uznano reżysera teatralnego Pawła Passiniego, a człowiekiem służby publicznej został dermatolog dr Adam Borzęcki. Pozłacaną postać uskrzydlonego i pochylonego człowieka zaprojektował Andrzej Widelski. Kapitule rozdającej Angelusy od lat przewodniczy ks. Ryszard Winiarski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy