Nowy numer 3/2019 Archiwum

Babcie są super!

Babcie dziś są kreatywne i aktywne. Nie tylko pilnują wnuków, ale także razem z nimi się rozwijają. Pierwsza w Polsce lubelska Szkoła Superbabć prowadzi właśnie nabór na drugi semestr specjalnie przygotowanych zajęć dla babć.

Lubelska Szkoła Superbabć powstała w roku 2008 jako autorski projekt Zofii Zaorskiej opracowany w Towarzystwie Wolnej Wszechnicy Polskiej Oddział w Lublinie we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury. Każdego roku podobnie jak studenci naszych uniwersytetów, w październiku 30 kobiet rozpoczyna cykl zajęć, podczas których uczy się jak być coraz lepszą babcią. Spotkania odbywają się w Domu Kultury przy ul. Dolnej Panny Marii raz w tygodniu w poniedziałki. Zajęcia mają bardzo różny charakter. Czasami są to wykłady, ale najczęściej panie pod okiem specjalisty, metodą warsztatową, zdobywają nowe umiejętności. - Stawiamy na twórczą edukację, zabawy aktywnie angażujące dziecko i pobudzające jego ciekawość świata - mówi Zofia Zaorska -  Metoda warsztatowa pozwala na wymianę doświadczeń, stwarza przestrzeń do rozmowy o trudnościach, a praca w grupie jest świetną okazją do wspólnego spędzania czasu, uczy zasad pozytywnej komunikacji i rozwiązywania konfliktów. 

Jak podkreślają uczestniczki Szkoły Superbabć cotygodniowe spotkania stały się już czymś tak nieodzownym w życiu wielu kobiet, że standardowy rok w szkole zamieniły na wieczne studiowanie - To raj dla duszy - mówi pani Krystyna, która do szkoły chodzi już piąty rok. - My tu nie tylko uczymy się jak być lepszą babcia, ale również same kreatywnie i aktywnie spędzamy czas. Jak podkreśla Zofia Zaorska w szkole najważniejsza jest atmosfera, i chodzi o to, by panie oprócz szeregu niezbędnych wiadomości, znajdowały tu również  wsparcie i zrozumienie. 

Wszystkie chętne babcie, które chciałaby zgłębiać tajniki bycia super babcią, mogą zgłaszać się bezpośrednio do koordynatora projektu pani Zofii Zaorskiej: z.zaorska@wp.pl tel. 608 702 280

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy