Nowy numer 3/2019 Archiwum

By być solą ziemi

Najpierw uczyli się jak mają wyglądać rekolekcje, potem co powinni głosić, a ostatnie spotkanie poświęcone było temu jak głosić, by Słowo do słuchaczy docierało z mocą. Już za chwilę startuje projekt "Źródło".

Dwadzieścia ekip po siedem osób - sześciu świeckich i jeden ksiądz. Od 6 marca wyruszą po kolei do wszystkich parafii archidiecezji lubelskiej, by przeprowadzić rekolekcje kerygmatyczne. Będzie to forma przygotowania wiernych do peregrynacji relikwii Krzyża Świętego. By do niełatwego zadania, głoszenia Słowa Bożego stanąć w pełni gotowym, ewangelizatorzy trzykrotnie uczestniczyli w rekolekcjach w Dąbrowicy, podczas których wzięli udział  w nauczaniach, warsztatach oraz modlitwie. Ostatnie spotkanie z racji tego, że było już spotkaniem podsumowującym, było również okazją do utworzenia konkretnych ekip, które trzy, cztery razy w roku, przez prawie sześć lat w formie weekendowego cyklu rekolekcyjnego, będą głosiły w parafiach naszej archidiecezji orędzie zbawcze, zachęcając do żywego spotkania z Chrystusem. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy