Nowy numer 3/2019 Archiwum

U świętego Piotra

– Ad limina apostolorum to wizyta do progów i grobów apostolskich, ale przede wszystkim do tego, który jest następcą św. Piotra, do papieża Franciszka, który dziś tak zachwyca świat swoją prostotą i dobrocią – mówi abp. Stanisław Budzik.

Mieliśmy okazję tego doświadczyć. Papież Franciszek przypomniał nam, biskupom, że podobnie jak pierwsi diakoni Kościoła powinniśmy zacząć od modlitwy, od głoszenia słowa Bożego. I to wszystko przekazywać innym, a więc uczyć innych, że wszystkie dobre dzieła trzeba zaczynać od modlitwy i orientować je według Bożego słowa.

To było naprawdę piękne spotkanie, z którego wychodzimy umocnieni. Wśród spraw, o których rozmawiałem z ojcem świętym, było nasze seminarium, które w tym roku obchodzi 300-lecie istnienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy