Nowy numer 50/2018 Archiwum

Zbiórka dla Ukrainy

Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika w kościołach archidiecezji lubelskiej w najbliższą niedzielę 23 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka datków do puszki, które zostaną przekazane na rzecz pomocy ofiarom tragicznych wydarzeń na Ukrainie.

- Na Ukrainie brakuje wszystkiego. Potrzebna jest pilna pomoc humanitarna. Ludzie żyją w skrajnej biedzie wobec czego świat przechodzi obojętnie. Dopiero tragiczne wydarzenia w Kijowie sprawiły, że zainteresowanie Ukrainą zaczęły wykazywać inne państwa - mówi ks. Stefan Batruch z parafii greckokatolickiej w Lublinie. Potrzebne są także pieniądze, które będzie można przekazać zarówno potrzebującym, jak i za które da się zorganizować pomoc dla poszkodowanych w walkach. Każdy będzie mógł wspomóc Ukrainę składając ofiarę do puszki w kościołach archidiecezji lubelskiej. Osoby chcące przekazać dobrowolny datek przez Internet mogą wpłacać go na konto archidiecezji lubelskiej z dopiskiem Ukraina. Nr konta PEKAO S.A.: 54 1240 1503 1111 0000 1753 1117

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy