Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pudełko życia

"Pudełko Życia" - to nazwa akcji skierowanej do osób starszych, niepełnosprawnych i samotnych. Pudełek z ankietami do wypełnienia i naklejkami jest tysiąc, ale jak zapewniają władze miasta będzie ich przygotowane tyle, ilu będzie potrzebujących.

Niczym specjalnym się nie wyróżnia. Zwykłe plastikowe pudełko. Jedynie naklejka sugeruje, że będą przechowywane w nim ważne informacje. Lubelski ratusz zachęca osoby starsze i te, które mieszkają samotnie, do przechowywania dokumentacji, na temat swojego stanu zdrowia, w specjalnych pudełkach. Gdy przyjedzie do nich pogotowie, dzięki przechowywanym danym, ratownicy szybciej będą mogli udzielić pomocy. Wśród dokumentów powinny znaleźć się m.in. informacje na temat chorób, uczuleń i innych dolegliwości. Mają się tam znaleźć również dane najbliżej rodziny z numerem telefonu. 

Pierwszym miastem w Polsce, które wprowadziło "pudełka życia", było Wejherowo; drugim Tomaszów Lubelski. W Lublinie akcja ruszy od 3 marca. Po pudełka można się zgłaszać do placówek Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama