Nowy numer 49/2020 Archiwum

Zmiana warty

Ze swoimi stanowiskami oprócz lubelskiego wojewody pożegnało się jeszcze kilku innych urzędników w naszym kraju. O dymisji wojewodów poinformował minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

Problemy Jolanty Szołno-Koguc na stanowisku wojewody zaczęły się po zaniedbaniach związanych z atakiem zimy w naszym regionie, kiedy to od świata odciętych zostało kilkadziesiąt miejscowości. Dopiero po interwencji premiera Donalda Tuska przebywająca w tym czasie na urlopie J. Szołno-Koguc wróciła do Lublina i rozpoczęła interwencję. Niestety zbyt późno zwołany sztab kryzysowy nie przysporzył sympatii pani wojewodzie, której dymisji od tego czasu domagali się zarówno samorządowcy dotkniętych klęską rejonów naszego województwa, jak i niektórzy posłowie. 

Jolantę Szołno-Koguc na stanowisku wojewody zastąpi Wojciech Wil,k dotychczasowy dyrektor kancelarii prezydenta Lublina. Wojciech Wilk z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1999 pracował w Urzędzie Miasta w Kraśniku jako zastępca kierownika, a następnie kierownik wydziału gospodarki gruntami. W latach 2002-2005 był zastępcą burmistrza. W latach 2005-2011 sprawował mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama