Nowy numer 3/2019 Archiwum

Post i modlitwa za Ukrainę

Apel o treści: "zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy" wystosowali polscy biskupi. W Lublinie odbędzie się czuwanie modlitewne w tej intencji.

Chcemy w ten sposób, nie tylko przez pomoc materialną, ale przez dar modlitwy i postu wyrazić solidarność z narodem ukraińskim, by te przemiany dokonały się w sposób pokojowy. Modlitwę chcemy też ofiarować za wszystkie ofiary ukraińskiej rewolucji - mówi ks. Dariusz Bondyra rektor powizytkowskiego kościoła w Lublinie.

W związku z ogłoszeniem przez Konferencję Episkopatu Polski dnia modlitwy i postu w intencji Ukrainy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Lublinie zaprasza na czuwanie modlitewne. Odbędzie się ono w  piątek 28 lutego 2014r. o godzinie 19.00 w kościele Świętego Ducha na deptaku  (ul. Krakowskie Przedmieście 1, Lublin).

- Będziemy się modlić w intencji pokojowego rozwiązania sytuacji na Ukrainie, w intencji ofiar obecnego konfliktu i o pojednanie polsko-ukraińskie. Zapraszamy wszystkich wiernych, zwłaszcza młodych z Polski oraz Ukrainy, którzy chcą kształtować nasze wzajemne relacje opierając się na wartościach chrześcijańskich i ogólnoludzkich - mówią organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy