Nowy numer 20/2024 Archiwum

Nowe stare święto

Grupa studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II postanowiła sprawdzić, jaki stosunek do Dnia Kobiet mają mieszkańcy Lublina.

Patrycja, 22 lata: „Uważam, że święto kobiet budzi w mężczyźnie poczucie obowiązku. Jest to święto, które nie ma żadnego sensu, bowiem miłość wyrażana każdego dnia – przez najprostsze gesty, słowa, czyny – ma o wiele większe znaczenie niż jednorazowy gest. Jeżeli mężczyzna pragnie obdarować swoją kobietę prezentami, może uczynić to każdego dnia, nie czekając na nadejście komercyjnego święta”.

Justyna, 21 lat: „Szczerze mówiąc, rok temu nie dostałam żadnego prezentu z okazji wspomnianego święta. Samo święto powinno trwać cały rok, a wyjątkowość zbliżającego się dnia można wyrazić poprzez obdarowanie ukochanej bukietem kwiatów czy zaproszenie na romantyczną kolację”.

Ewelina, 28 lat: „ Święto Kobiet – jak i każdy dzień naszej relacji – jest wspaniałym pretekstem do okazania sobie szczerego uczucia. Nie jest istotne, w jakiej formie zostanie to zrobione, ważna dla mnie jest pamięć i troska. Świadomość kochania bliskiej osoby i bycia kochaną rekompensuje wszystkie możliwe prezenty. Życzę wszystkim mężczyznom wytrwałości i dbania o swoje kobiety – nie tylko jednego dnia miesiąca, ale całe życie”.

Mariusz, 19 lat: „Osobiście w zeszłym roku podarowałem mojej dziewczynie kwiaty - były to czerwone tulipany. Prezent kupuję raczej z przymusu, ponieważ myślę, że moja ukochana właśnie tego ode mnie oczekuje. Uważam natomiast, że kobiety przez cały rok powinno się obdarowywać drobnymi gestami i przede wszystkim pamiętać o nich każdego dnia. Nie muszą to być żadne wyszukane pomysły. Z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej wystarczają proste czynności, np.: przytulenie, pocałunek czy powiedzenie z mocą: kocham Cię.”

Patryk, 27 lat: „Po moich ostatnich doświadczeniach z kobietami mam nieco sceptyczne nastawienie do Dnia Kobiet, aczkolwiek uważam, że tego dnia powinno się okazywać swoim dziewczynom, siostrom, mamom, babciom więcej dobroci i miłości. Wydaje mi się, że każda okazja jest dobra, aby wręczyć kobiecie kwiaty lub czekoladki, oczywiście w granicach rozsądku. Jeżeli chodzi o mnie, to co roku obdarowuję prezentami lub innymi drobnymi upominkami moją mamę i siostrę. Zapewne w tym roku będzie podobnie, nie przewiduję żadnych dodatkowych atrakcji.”

Łukasz, 20 lat: „Według mnie kupowanie prezentów na Dzień Kobiet mija się z celem. A co jeśli kobiecie nie spodoba się kupiony podarunek? Nie chcę sytuacji, kiedy obydwie strony będą niezadowolone. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na odpowiedni podarunek, warto po prostu zapytać, co dana osoba pragnęłaby otrzymać. Myślę, że kobiety bardzo często doceniają te najprostsze gesty, nie oczekując od mężczyzn drogich prezentów. Czasami zwykłe: „Kocham Cię, jesteś piękna!”, może okazać się strzałem w dziesiątkę”.

Sławne Lublinianki

Na pytanie o sławne kobiety, urodzone w Lublinie lub jego okolicach, wśród pytanych wykazała się niezwykła zgodność – prawie wszyscy wskazywali na wokalistki, które podbiły serca słuchaczy, zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Beata Kozidrak, założycielka grupy „Bajm” i śpiewająca indywidualnie, wokalistka Urszula – zdecydowanie stanowią mocny, kobiecy duet, wywodzący się bezpośrednio z naszego miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy