Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pedagogika genderowa

Ogólnopolska Koalicja Obywatelska "Dla rodziny” powstała dzięki inicjatywie lubelskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Natan. Jednym z pierwszych działań koalicji jest informowanie o skandalicznych wytycznych, opublikowanych przez WHO, dotyczących "Standardów Edukacji Seksualnej w Europie".

- Standardy edukacji seksualnej powinny stać się przedmiotem debaty publicznej - uważa Zbigniew Barciński prezes Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Natan i jednocześnie koordynator programowy Koalicji Obywatelskiej "Dla rodziny". - To nasze obywatelskie i rodzicielskie prawo. Koalicja, do której należy już 31 organizacji z całej Polski, rozpoczęła właśnie zakrojoną na szeroka skalę akcję przeciw rozpowszechnianiu publikacji WHO dotyczącej "Standardów Edukacji Seksualnej w Europie", która w najbliższym czasie mogą stać się podstawą podręczników do edukacji seksualnej.

- W dokumencie WHO są skandaliczne zalecenia - mówi Barciński - choćby takie jak zachęcanie dzieci od czwartego roku życia do masturbacji, czy też uświadamianie przez nauczycieli i pedagogów dzieciom powyżej 6 roku życia takich pojęć, jak akceptowalne sposoby współżycia za zgodą obu osób, a dzieciom powyżej 9 lat - ich seksualnych praw. WHO zachęca również, by nauczyciele w szkole uczyli dzieci umiejętności negocjowania i komunikowania się w celu uprawiania bezpiecznego seksu, oraz by uczyli rozwijać krytyczne podejście do norm kulturowych i religijnych. W naszej ocenie to przestępstwo. To przygotowanie dzieci od najmłodszych lat do tego, żeby jak najwcześniej rozpoczynały współżycie seksualne - podkreśla Barciński.

Koalicja "Dla rodziny" postanowiła skierować do Prokuratora Generalnego pismo z informacją o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z publikowaniem i bezpłatnym rozpowszechnianiem książki oraz e-booka ze standardami opracowanymi przez WHO. Specjalne pisma zostały także skierowane do minister Kluzik Rostkowskiej oraz minister Kozłowskiej Rajewicz. Koalicja domaga się w nich szczegółowych odpowiedzi na szereg pytań związanych z wprowadzaniem standardów WHO do polskich szkół.   

Koalicja zaprasza wszystkich, którzy podzielają jej stanowisko, żeby korzystać z wzorów pism dostępnych na stronie internetowej www.dlarodziny.net i by również w swoim imieniu kierować je do wszystkich, którzy mają wpływ na wprowadzenie do polskich szkół pedagogiki gender. 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama