Nowy numer 28/2018 Archiwum

Lublin liderem

Lublin od kilku lat realizuje działania zachęcające mieszkańców do współdecydowania o przyszłości miasta i najbliższej okolicy.

Potwierdzeniem skuteczności tego procesu jest certyfikat w zakresie partycypacji społecznej przyznany 21 marca Lublinowi, jako pierwszemu miastu w kraju, przez TÜV Rheinland Polska - lidera na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. "Certyfikat Systemu Zarządzania Partycypacyjnego w UM Lublin" został przyznany za wdrożenie standardów i procedur umożliwiających włączenie się mieszkańców w zarządzanie miastem podczas odbywającej się w Lublinie konferencji pt. "Partycypacja społeczna w Lublinie. Aktywność Urzędu, Dzielnic i Mieszkańców" wyróżnienie z rąk dyrektora jednostki certyfikacyjnej TUV Rheinland Polska Grzegorza Grabki odebrał Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk. Urząd Miasta Lublin cyklicznie organizuje spotkania z mieszkańcami i prowadzi konsultacje społeczne najważniejszych miejskich projektów. Mieszkańcy mogą włączać się w proces decydowania o Lublinie korzystając m.in. ze skrzynki dialogu społecznego, czy zgłaszając usterki w przestrzeni miejskiej poprzez serwis Naprawmy to! 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma