Nowy numer 49/2020 Archiwum

Boks przeciw uzależnieniom

Boks zazwyczaj kojarzy się z przemocą i agresją. Jednak w Kraśniku wygląda to inaczej. W ostatnim czasie postanowiono promować tę dyscyplinę sportu jako możliwość przeciwdziałania uzależnieniom. Zorganizowano z tej okazji turniej bokserski dla dzieci i młodzieży.

W ostatnim czasie postanowiono w Kraśniku promować boks jako możliwość przeciwdziałania uzależnieniom. Zorganizowano zawody sportowe, w których udział brały całe rodziny. Organizatorem tego oryginalnego turnieju bokserskiego był Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą” w Kraśniku, który istnieje od grudnia 2007 roku. Pierwszym trenerem był Władysław Maciejewski, pomagała mu Karolina Michalczuk - wielokrotna mistrzyni Polski, a także mistrzyni świata z Nangbo w Chinach. Klub powstał w opuszczonym pomieszczeniu na terenie parafii Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. Budynek został wyremontowany dzięki właścicielowi firmy Ekoland – Wojciechowi Wojtaszkowi. Aktualnie trenerem PKS „Za Bramą” jest Marcin Machul. W ostatnim czasie największe postępy zrobił zawodnik Jakub Bojda, zdobywając srebro w mistrzostwach okręgu lubelskiego. – Naszym zamierzeniem jest, aby dzieci, młodzież i dorośli  uprawiali sport. Boks uczy wartości, pracy nad sobą i dyscypliny. Wbrew pozorom jest bezpieczny i nie prowadzi do niczego złego. Na treningi do klubu przy ul. Klasztornej w Kraśniku przychodzą chłopcy i dziewczęta, dorośli i dzieci. Nie chodzi tu od razu o sukces, ale o umiejętność współpracy i poprawę kondycji – powiedział trener Marcin Machul.

Patronatem turniej objął burmistrz Kraśnika Mirosław Włodarczyk. Impreza odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku. W całym turnieju brało udział ponad 40. dzieci w różnym wieku. Towarzyszyli im rodzice. Turniej miał charakter otwarty i mogli przyjść na niego mieszkańcy miasta. W programie konkurencji był tor przeszkód, rzucanie do gruszki bokserskiej rękawicą bokserską, oraz walka na poduszki na równoważni, która ustawiona była w prawdziwym ringu bokserskim. Odbyły się także walki bokserskie starszych zawodników. Gościem honorowym wydarzenia był trener Władysław Maciejewski. Przygotowaniem promocji turnieju zajęła się utytułowana Karolina Michalczuk, która przed turniejem promowała boks w Kraśniku spotykając się z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Przestrzegała młodzież przed uzależnieniami i nieodpowiedzialnym stylem życia. Treningi w klubie „Za Bramą” odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama