Nowy numer 49/2020 Archiwum

John Rutter w kościele św. Rodziny

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II powstał w roku 1921. Każdego roku daje kilkadziesiąt koncertów na Uniwersytecie, w Lublinie i w wielu miastach w kraju i za granicą.

W Kościele św. Rodziny na Czubach odbędzie się wyjątkowe spotkanie z muzyką. Będzie to koncert Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie oraz solistów: Magdaleny Jemioły – sopran, Małgorzaty Papiewskiej – mezzosopran, Andrzeja Gładysza – tenor, Marka Murawy – baryton, Anny Kabulskiej – organy, Grzegorza Pecki – dyrygent. Artyści wykonają koncert zatytułowany "Magnificat anima mea".

Zespół wystąpi podczas Mszy św., a po jej zakończeniu wykona "Magnificat" Johna Ruttera. Wydarzenie to objął patronatem „Gość Niedzielny”. Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego powstał w 1921 roku. Każdego roku daje kilkadziesiąt koncertów na Uniwersytecie, w Lublinie i w wielu miastach w kraju i za granicą. Chór KUL jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr (PZChiO), Międzynarodowej Federacji Młodych Chórów (EFJC) i Międzynarodowej Federacji Muzyki Chóralnej (IFCM). Prezesem Chóru jest Zdzisław Cieszkowski. Na koncert zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Lublina.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama