Nowy numer 44/2020 Archiwum

Czas zobaczyć Kozłówkę

W tym roku Muzeum Zamoyskich w Kozłówce świętuje 70. urodziny. Na turystów, którzy już dziś mogą zwiedzać muzealne komnaty, oprócz specjalnie na tę okazje przygotowanej wystawy związanej z historią muzeum, czeka również wiele nowości.

Nowością jest możliwość rezerwacji i kupna biletów on-line. Z udogodnienia mogą korzystać grupy i turyści indywidualni.

Natomiast przed samym otwarciem urodzinowej ekspozycji (4 lipca 2014 r.), w Muzeum Zamoyskich odbędzie się wiele koncertów, spektakli teatralnych i spotkań. Już 23 kwietnia w sali wystaw czasowych swoją retrospektywną wystawę zaprezentują znani lubelscy graficy, Barbara i Stanisław Bałdygowie. To autorzy logo Muzeum, projektu biletu oraz wielu druków muzealnych.

Na wystawie w Kozłówce pokażą swoje liczne prace, w tym najnowszą grafikę, dedykowaną Muzeum Zamoyskich. Na wystawie, która ruszy 4 lipca znajdą się najcenniejsze muzealne nabytki - zakupy, darowizny i przekazy.

Jubileuszową wystawę oraz towarzyszący jej katalog, pomoże sfinansować Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Pierwszymi zwiedzającymi muzeum byli dziś uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego z Poznania. W nagrodę grupa otrzymała album o Kozłówce z dedykacją, pieczęcią i autografem dyrektora muzeum, Krzysztofa Kornackiego.

Dodatkową atrakcją dla pierwszych turystów tego sezonu był fakt, że przewodniczki muzeum oprowadzały ich w odświętnych sukniach z epoki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama