W rytmie flamenco

Jest jedyną szkołą w regionie, gdzie młodzież uczy się języka hiszpańskiego z taką samą częstotliwością jak polskiego, a oprócz tego po hiszpańsku również robi doświadczenia i programuje.


Ponad dziesięć lat temu ambasada Hiszpanii poszukiwała szkół w Polsce skłonnych przystąpić do programu, w którym język hiszpański byłby jednym z głównych przedmiotów. W Polsce znalazła cztery gimnazja chętne do wejścia w taki system nauczania. Wśród nich było gimnazjum nr 19 przy ulicy Szkolnej w Lublinie. – W naszej szkole uczniowie intensywnie poznają język, ucząc się go od podstaw – mówi dyrektor szkoły Elżbieta Bolibok – Mają tygodniowo po 6 godzin hiszpańskiego z podziałem na grupy – dodaje. 
Młodzież po hiszpańsku uczy się również fizyki, chemii, techniki i informatyki. A o to, by język opanowali jak najlepiej, oprócz polskich nauczycieli starają się również nauczyciele hiszpańscy, których do pracy w Polsce kieruje hiszpański rząd. – Ambasada Hiszpanii finansuje także zakup podręczników do nauki języka dla uczniów oraz wyposaża bibliotekę szkolną w pomoce dydaktyczne – podkreśla pani dyrektor. Nauka w klasach dwujęzycznych, która może być równocześnie traktowana jako nauka w szkole językowej, jest darmowa, a najlepsi mogą liczyć na stypendia fundowane przez stronę hiszpańską oraz wyjazdy wakacyjne do Madrytu. Wszyscy, którzy hiszpańskim podczas okresu gimnazjalnego zachwycą się na tyle, że będą chcieli kontynuować jego naukę w stopniu równie intensywnym, proponowana jest dwujęzyczna sekcja hiszpańska w LO nr 9, które również przystąpiło do programu.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..