Nowy numer 2/2021 Archiwum

Media w podróży

Świat mediów jest interesujący dla młodych osób. Podczas kolejnej edycji Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich zorganizowanych przez III LO w Lublinie nie brakuje ciekawych osób, spotkań i warsztatów. Młodzież przez trzy dni ma okazję spotykać się z interesującymi dziennikarzami, także Tygodnika "Gość Niedzielny".

"Media w podróży" - pod takim hasłem w Lublinie odbywają się XIII Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie organizowane przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej. Jest to forma spotkania młodych ludzi z dziennikarzami, fotoreporterami i medioznawcami. Każdego dnia oprócz spotkań z ludźmi mediów odbywają się warsztaty, podczas których uczestnicy dowiadują się jak tworzyć materiał telewizyjny, radiowy i prasowy.

Otwarcia XIII Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich w siedzibie TVP Lublin przy ul. Raabego dokonała Ewa Fijuth wicedyrektor III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz Beata Nowak - odpowiedzialna za przygotowanie i organizację całości przedsięwzięcia. Beata Nowak na tegoroczne warsztaty zaprosiła m.in. Dorotę Awiorko, Macieja Wasilewskiego, Józefa Szopińskiego, prof. Piotra Francuza, ks. Rafała Pastwę i Martę Pietrasiewicz. Podczas warsztatów odbędzie się także panel poświęcony pracy dziennikarzy w Tygodniku "Gość Niedzielny". Uczestnicy dowiedzą się także jak powstał najlepszy blog podróżniczy w Polsce oraz o "Neuropoznawczych mechanizmach odbioru reklam i sztuki wizualnej". Do ciekawszych spotkań będzie należeć panel zatytułowany "Moja Afryka", podczas którego spotkanie poprowadzi o. Kazimierz  Szymczycha, Sekretarz KEP ds. Misji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama