Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skrzydlaci Odyseusze

Najlepsze drużyny z całej Polski, wyłonione podczas eliminacji regionalnych, przez dwa dni uczestniczyły w konkursie, bawiły się, szukały inspiracji, zwiedzały i integrowały z innymi drużynami.

Finał Odysei Umysłu odbył się w Filharmonii Bałtyckiej. Na scenie pojawiło się 119 drużyn z całej Polski wyłonionych w eliminacjach regionalnych. Skrzydlata drużyna w składzie: Hanna Czaban, Urszula Czarnacka, Martyna Mamos, Remigiusz Boś, Albert Śliwiński, Filip Wójtowicz oraz Antoni Wyżlic zmierzyła się z problemem długoterminowym. Był to ”Odjazdowy egzamin” w kategorii wiekowej pierwszej. Zawodnicy udoskonalili swoje stroje, scenografie oraz wzięli pod uwagę wszystkie sugestie sędziów z warszawskich eliminacji. Dzięki temu udało im się zająć drugie miejsce w Ogólnopolskim Finale Odysei i otrzymać tytuł wicemistrzów Polski. Drużynę z Lublina wyprzedzili tylko obecni mistrzowie świata, którzy wygrali finał rok temu w Michigan w USA.

Ważną nagrodą związaną z wicemistrzostwem jest wyjazd drużyny na Europejski Festiwal Odysei, który odbędzie się w tym roku na Słowacji w Centrum Wypoczynkowym TATRALANDIA od 24 do 29 kwietnia. Dzieci będą reprezentowały Polskę oraz przede wszystkim nasze województwo. Spotkają się też z wicemistrzami z całej Europy. Dziś ważnym problemem, z którym zmaga się drużyna, jest znalezienie sponsorów, którzy wsparliby ich wyjazd na Słowację. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma