Nowy numer 49/2020 Archiwum

Jesteś prorokiem

Okazuje się, że we współczesnym świecie są osoby chętne do tego, by zostać prorokiem. Prorok to jednak nie ten, kto przepowiada przyszłość. Jego funkcje i zadania koncentrują się wokół przybliżania orędzia zbawczego.

Zakończył się kurs „Prorok”, w którym uczestniczyła wspólnota Przyjaciół Oblubieńca z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Rekolekcje miały miejsce w Księżomierzy na Lubelszczyźnie. Przez kilka dni w oparciu o Słowo Boże, w grupie ponad 50. osobowej młodzi zastanawiali się nad trzema tematami: tożsamość proroka, oikos proroka i obietnica proroka. Jak się okazuje funkcja proroka jest potrzebna w dzisiejszym świecie.

Anna Maria Kolberg OV z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji przez swoje konferencje i modlitwę pomagała w zgłębieniu tego tematu. Towarzyszył młodzieży obraz Siegera Kodera przedstawiający różę, która wyrasta ze ściętego pnia, jako symbol procesu w stawaniu się głosicielem Bożego Słowa. Był to czas radosnej i głębokiej modlitwy, czas odkrywania w drugim brata siostry. W dzisiejszym świecie potrzeba Kościołowi młodych osób, które przejdą gruntowną formację duchową i intelektualną.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama