Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jesteś prorokiem

Okazuje się, że we współczesnym świecie są osoby chętne do tego, by zostać prorokiem. Prorok to jednak nie ten, kto przepowiada przyszłość. Jego funkcje i zadania koncentrują się wokół przybliżania orędzia zbawczego.

Zakończył się kurs „Prorok”, w którym uczestniczyła wspólnota Przyjaciół Oblubieńca z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. Rekolekcje miały miejsce w Księżomierzy na Lubelszczyźnie. Przez kilka dni w oparciu o Słowo Boże, w grupie ponad 50. osobowej młodzi zastanawiali się nad trzema tematami: tożsamość proroka, oikos proroka i obietnica proroka. Jak się okazuje funkcja proroka jest potrzebna w dzisiejszym świecie.

Anna Maria Kolberg OV z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji przez swoje konferencje i modlitwę pomagała w zgłębieniu tego tematu. Towarzyszył młodzieży obraz Siegera Kodera przedstawiający różę, która wyrasta ze ściętego pnia, jako symbol procesu w stawaniu się głosicielem Bożego Słowa. Był to czas radosnej i głębokiej modlitwy, czas odkrywania w drugim brata siostry. W dzisiejszym świecie potrzeba Kościołowi młodych osób, które przejdą gruntowną formację duchową i intelektualną.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma