Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zależni od Boga są wolni

„Zależni od Boga - czyli wolni” – pod tym hasłem młodzież z Lublina chce się przygotować do obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Na zaproszeniach i na plakatach informujących o Diecezjalnych Obchodach Światowych Dni Młodzieży w Lublinie widnieje spadochron. Plakat przy kościele Świętego Ducha na Krakowskim Przedmieściu przykuwa uwagę przechodniów, choć na „deptaku” trudna to sztuka przebić się z czymś ciekawym. Grafika symbolizuje wolność człowieka, który przyjaźni się z Bogiem. Spadochron jednak musi być sterowany by skoczek bezpiecznie wylądował. – Zależność od Boga nie jest niewolą, ale wolnością – mówi ks. Grzegorz Ogorzałek z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Przez trzy - dni jak każdego roku - Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie przy kościele Świętego Ducha organizuje spotkania modlitewne i formacyjne dla młodzieży z archidiecezji lubelskiej. W najbliższy piątek o godzinie19.00 odbędzie się jak każdego roku ekumeniczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej na terenie dawnego Konzentrationslager na Majdanku. W sobotę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II będzie miało miejsce Forum Młodych. Będzie to cykl spotkań i szkoleń dla obecnych i przyszłych liderów życia parafialnego.

Zgłoszenia można kierować przez swoich duszpasterzy lub bezpośrednio do CDM w Lublinie. – Celem tego forum jest również spotkanie się ze sobą liderów z poszczególnych parafii i wspólnot. Kościół lubelski potrzebuje młodych odpowiedzialnych ludzi – stwierdza ks. Grzegorz Ogorzałek. Niedziela Palmowa kończy trzydniowe obchody święta młodych na poziomie diecezjalnym. Te trzy dni mają być również początkiem przygotowań do obchodów Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie www.duch.lublin.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama