Nowy numer 44/2020 Archiwum

Noc konfesjonałów

To propozycja dla tych, którzy z różnych przyczyn nie byli jeszcze u spowiedzi, a chcą skorzystać z sakramentu pokuty przed świętami Wielkiej Nocy. W wybranych kościołach Lublina będą w konfesjonałach czekać kapłani.

List zapraszający wszystkich, którzy zechcą skorzystać z sakramentu pokuty wystosował do wiernych abp Stanisław Budzik. Napisał on m.in. "Tym, co najważniejsze w naszym przygotowaniu do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, jest osobiste doświadczenie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania. Dlatego pragnę zaprosić do uczestnictwa w wydarzeniu, organizowanym w Lublinie już po raz trzeci, pod nazwą „Noc konfesjonałów”. Jest to propozycja dla osób zapracowanych i pochłoniętych mnóstwem codziennych spraw, a równocześnie tęskniących za duchową rozmową i głębokim doświadczeniem pojednania z Bogiem i z ludźmi w spowiedzi sakramentalnej".

W Wielki Piątek, 18 kwietnia br., od godziny 21.00 do północy, w wybranych kościołach Lublina będą się odbywać czuwania modlitewne połączone ze sprawowaniem sakramentu pokuty i pojednania. Są one organizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy przyjeżdżają z daleka do domu na święta i którym trudno było skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych.

W „Noc konfesjonałów” w centrum Lublina otwarte będą następujące świątynie:

‒ archikatedra lubelska,

‒ bazylika ojców dominikanów na Starym Mieście,

‒ kościół Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu,

‒ kościół św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej,

‒ kościół „Pobrygidkowski” przy ul. Narutowicza,

‒ kościół ojców karmelitów przy ul. Świętoduskiej,

‒ kościół przyszpitalny Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica.

 

Świątynie te zostaną odpowiednio oznakowane, do dyspozycji wiernych będą też ulotki pomocne w przygotowaniu do spowiedzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama