Z Syberii do Lublina

Już po raz 15. stowarzyszenie "Wspólne Korzenie" wraz z Urzędem Miasta Lublin organizuje pobyt w Polsce naszych rodaków z dalekiej Syberii, Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi w ramach akcji "Wielkanoc w Polsce 2014".

Uczestnikami tej szczególnej pielgrzymki są potomkowie dawnych polskich zesłańców, m.in. z dalekiej Syberii: z Jużno-Sachalińska, Pietropawłowska Kamczackiego, Ułan-Ude, Angarska, Omska, Czelabińska, Krasnojarska, Nowosybirska, Gorno-Ałtajska, Wielkiego Nowogrodu.

To wielkie przedsięwzięcie wymaga pomocy mieszkańców Lublina i okolic. Potrzeba bowiem zorganizowania kilku noclegów dla naszych Rodaków, którzy chcą świętować w Polsce i odwiedzić ziemię ojców. Po kilkudniowym pobycie w Lublinie wyruszą do Częstochowy i Krakowa. Niektórzy z nich ledwie mówią po polsku. Kontakt z krajem przodków jest dla nich wyjątkowym przeżyciem. – Zazwyczaj są to spotkania pełne wzruszeń i łez – mówi Józef Husarz, jeden z organizatorów akcji.

W tym roku organizatorzy planują pobyt około 40 osób w naszym kraju w od 19 do 29 kwietnia. W Lublinie pielgrzymi ze wschodu będą przebywać od 19 do 21 kwietnia.


Możesz pomóc

Organizatorzy szukają pomocy w organizacji dwóch noclegów dla Polaków ze Wschodu w Lublinie i jego okolicach. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję „Wielkanoc w Polsce 2014”, może kontaktować się z działaczami stowarzyszenia „Wspólne Korzenie” pod numerem telefonu: 601 987 494 lub 691 965 252. Więcej informacji na stronie internetowej: wspolnekorzenienie.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..